يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
رئیس سازمان


اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید امروز : 548
 کل بازدید : 239944
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0/0625
اخبار > تکالیف و برنامه دستگاه های مختلف در زمینه اقتصاد مقاومتی مشخص است اما برای اجرای مناسب آن باید ایده ارائه شود


اخبار                               ١٣:٠٨ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦

تکالیف و برنامه دستگاه های مختلف در زمینه اقتصاد مقاومتی مشخص است اما برای اجرای مناسب آن باید ایده ارائه شود

نشست ستاد مدیریت


دکتر جاسم جادری در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی باید ایده ارائه شود، عنوان کرد: تکالیف و برنامه دستگاه های مختلف در زمینه اقتصاد مقاومتی مشخص است اما برای اجرای مناسب آن باید ایده ارائه شود.

وی ادامه داد: مدیریت مطلوب، ایجاد و اختصاص منابع مالی و اعتمادسازی میان دولت و مردم سه اصل مهم در اجرای اقتصاد مقاومتی هستند.

استاندار هرمزگان افزود: باید به سمت جذب مشارکت بخش خصوصی در عرصه های مختلف برویم و هرچه مشارکت این بخش افزایش یابد به سود کشور است.

جادری بر لزوم واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی تاکید کرد و بیان داشت: واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی یک وظیفه مهم و خدمت واقعی به مردم است و باید با تمام توان شرایط را برای بخش خصوصی تسهیل کنیم.

وی همچنین خواستار استفاده از مشارکت خیرین برای اجرای پروژه ها شد و اظهار داشت: شرکت های بزرگی در استان هرمزگان فعالیت می کنند که مالیات آنها می تواند مستقیما در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی از جمله در مدرسه سازی، راهسازی و درمان هزینه شود و دستگاه های مسئول باید شرایط این کار را فراهم کنند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: همچنین هرکدام از بنگاه های اقتصادی می توانند متولی یک منطقه و یا یک بخش کاری در استان شوند و پشتیبانی اقتصادی را انجام دهند.

جادری با بیان اینکه باید از ظرفیت شرکت های دولتی در راستای توانمندسازی جوامع محلی استفاده شود، خاطرنشان کرد: طبق قانون در به کارگیری نیروهای جدید باید از نیروهای بومی هر منطقه استفاده شود و این نیروها اولویت دارند و شرکت ها باید به این قانون توجه داشته باشند.

وی شیلات را از ظرفیت های بسیار خوب تولیدی و اشتغالزایی برای هرمزگان دانست و گفت: هرمزگان رتبه نخست در تولید میگو و پرورش ماهی در قفس را به دست آورده اما بخش شیلات باید بیش از این متحول شود.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین هرمزگان استان مستعد گردشگری است و بوم گردی، گردشگری دریایی و مناطق مستعد گردشگری در این استان، ظرفیت های خوبی برای ایجاد اشتغال دارند.

 

 


.انتهای پیام


خروج
امکانات

جستجو
حوزه ها

پیوندهای مرتبطوبگاه های مهم
  آدرس : بندرعباس – ابتدای بلوار علي ابن ابیطالب(چهارراه پگاه سابق)
  تلفن :
43-33665341
  نمابر : 33665345